Kockahas vagy aputest? Mert a kilókkal nem csak a hölgyek küzdenek!
Időről időre megjelennek olyan „trendformáló” cikkek és netes blogbejegyzések, ahol az ideálisnak vélt testalkat mibenlétét tárgyalják ki a szerzők. Mit szeret jobban a másik nem? A kockahas vagy a kis pocak a nyerő? Kell a fogyókúra vagy kár a fáradtságért? A válasz nyilván mindig szubjektív. Az viszont már nem ízlés kérdése, hogy az egészséges életvitelnek nem lehet része a túlsúlyos testalkat.
Helyi zsírégetés – „Csak az úszógumi tűnjön el!”
Ez is egy olyan visszatérő célkitűzés, amit sok fogyókúrába kezdő állít maga elé. Aztán persze szembesülnek vele, hogy helyi zsírégetés bizony NEM LÉTEZIK, és ha/amikor (módszertől és kitartástól függően, a megfelelő szó aláhúzandó) fogyunk, egész testünkön tapasztaljuk a változást. Természetesen több tényezővel is befolyásolhatjuk a diéta program hatékonyságát. Ha például jó kondícióban vagyunk, és „csak” a tél folyamán, combunkra, fenekünkre, hasunkra felszedett zsírpárnákat koptatnánk el, nem árt több lábnapot tartani az edzőteremben. Megint más a helyzet, a túlsúlyos, hosszú évek alatt összeszedegetett plusz kilókkal küzdő fogyókúrázók esetében. Itt már nem lesz elég letenni az esti nasit, a fogyáshoz célirányosabb megoldás kell!
Káposztaleves diéta, dinnye diéta vagy tojás diéta… Melyiket válasszam?
Leginkább egyiket sem! Az egyoldalú táplálkozást sem gyors zsírégetést, sem tartós súlycsökkenést nem eredményez, ugyanakkor hiánybetegségek kialakulásához, izomleépüléshez, alultápláltsághoz vezethet. Szervezetünknek – akár túlsúlyos, akár nem – szüksége van a megfelelő mennyiségű vitaminok, ásványi anyagok, fehérje és szénhidrát bevitelére. Igen, még szénhidrátra is. A kiegyensúlyozott táplálkozás alapja, hogy olyan élelmiszereket fogyasszunk, amelyek kevésbé emelik meg a vércukor- és inzulinszintet. Éppen ezért csak kis mennyiségben fogyasszunk cukorban és keményítőben gazdag ételeket, helyettük szénhidrátban szegény gyümölcsök, zöldségek és saláták, valamint fehérjében gazdag élelmiszerek kombinálásával állítsuk össze az étrendünket! (Lásd a Dr. Nicolai Worm által átdolgozott Táplálékpiramist!)
Természetesen a fenti ajánlások betartása, és a sportos, egészséges életmódra való átállás csak az első lépés az ideális testsúly eléréséhez, de ahogyan azt a régi kínai közmondás is tartja: A tízezer mérföldes utazás is egyetlen lépéssel kezdődik. Ha rászánjuk magunkat erre az „utazásra”, tűzzünk ki elérhető, reális célokat! Fogadjuk el, hogy egészséges diéta során – a hangsúly az egészséges diéta kifejezésen van – , nem lehet heti 0,5-1,5 kilónál többet leadni. Az is tény, hogy otthoni körülmények között, dietetikus segítsége nélkül nagyon nehéz napról-napra kiszámolni a bevihető kalória mennyiséget, ismerni az egyes ételek és alapanyagok százalékos összetételét, stb. Ebben az esetben (is) megoldás lehet a megfelelő minőségű, könnyen elkészíthető/alkalmazható fogyókúrás táplálék kiegészítő termékek fogyasztása. Ilyen fogyókúrás készítményt számtalan gyártó és forgalmazó kínál számunkra, és mint minden más területen, itt is igaz, hogy érdemes a dolgok mögé nézni. Érdemes, mert nem árt – sőt, inkább kell - ismerni az elfogyasztott termékek összetételét, szervezetünkre gyakorolt hatását, eredetét, stb. A jopatikus.hu által forgalmazott Premium Diet termékek németországi laboratóriumokban gyártott és ellenőrzött, minőségi táplálékiegészítők, melyek maximálisan eleget tesznek a fent leírtaknak. Tájékozódjon termékleírásainkból, vagy kérje tanácsadónk segítségét! Fogyókúrázni csak úgy érdemes, ha az egészséges úton, tartós eredménnyel zárul.
Photo created by freepik - www.freepik.com
blog comments powered by Disqus