Szónikus vagy ultrahangos? - Amit az elektromos fogkefékről tudni érdemes
(Tényleg) kis fogkefe történelem
Amikor 1954-ben (nem elírás, bizony több mint fél évszázaddal ezelőtt) Svájcban megjelent az első elektromos fogkefe, kevesen gondolhatták, hogy egy generációval később, már nem a működtetés módja, hanem a készülékek hatékonysága, kényelmi funkciói, vagy sokoldalúsága lesz a meghatározó.
Elektromos, szónikus vagy ultrahangos. Nem mindegy?
A válasz röviden: Nem! Válasz hosszabban: Egyáltalán nem. A szónikus fogkefék működésüket tekintve nagyjából azonosak, a „klasszikus” elektromos fogkefékkel, vagyis a fogtisztítás mechanikus úton, a fogkefefej rotáló mozgásával történik, a fej sörtéi súroló mozdulatokkal távolítják el a lepedéket. Ami a legfontosabb különbséget jelenti egy hagyományos elektromos fogkefe és egy szónikus készülék között, az a fejmozgás sebessége. A szónikus fogkefe feje jóval gyorsabban mozog, és általában 12000-24000 Hz-es frekvencián dolgozik, ami annyit tesz, hogy a készülék halk „zümmögő” hangot hallat. Ezzel szemben egy ultrahangos fogkefe feje nem mozog, nem súrol, - az emberi fül számára nem érzékelhető módon - hang nélkül működik. Azaz működne, viszont a felhasználói igények azt mutatták, hogy fogmosáskor „szükségünk van” az elektromos készülék rezgő funkciójára, mert „ebből is érezzük”, hogy a fogkefe üzemel. Éppen ezért, az ultrahangos fogkefékbe egy rezonátort építettek, ami használat közben a készüléket rezgeti. Az ultrahangos fogkefefej természetesen nem mozog.
Szónikus fogkefét vagy ultrahangos fogkefét válasszak?
Ha szájhigiéniáról és fogápolásról beszélünk, a három legfontosabb szempont a következő:
- Hogyan távolítsuk el a lerakódott lepedéket és plakkokat?
- Mivel segíthetünk helyreállítani fogínyünk épségét?
- Hogyan javíthatjuk fogaink fehérségét?
Önnek melyik a fontosabb? Mindhárom? Ez természetes. Ha szájhigiéniáról és fogápolásról van szó, nem elégedhetünk meg félmegoldásokkal. Éppen ezért tekintünk az egyedülálló szabadalommal bíró, német mérnökök által kifejlesztett Emmi-dent ultrahangos fogkefékre, mint az otthoni fogápolás jövőjére.
Ultrahangos fogkefe – az elérhető legmodernebb megoldás
A fent említett szónikus fogkefékkel gyakran tévesztik össze az ultrahangos (vagy ultraszónikus) fogkeféket. A valóban ultrahangos elven működő eszközök három alapvető, és rendkívül fontos tulajdonságukban térnek el minden eddigi (manuális, elektromos, szónikus) fogkefétől.
- Nem súrolás útján tisztítanak. A szennyeződéseket – és a szájban lévő baktériumokat – ultrahangos rezgéssel, és a speciális fogkrémben, az ultrahang hullámok által generált mikrobuborékok segítségével távolítják el.
- Az ultrahangos készülékek minden eddiginél magasabb frekvencián rezonálnak. 96 millió rezgés/perces teljesítményükkel, minden eddigi eszközt maguk mögé utasítanak. Az Egyesült Államokban tevékenykedő FDA (Gyógyszer- és Élelmezésügyi Hivatal) a valódi gyógyászati ultrahang-tartományt másodpercenként minimum 1,6 milliós frekvenciasávban állapította meg. (Az Emmi-dent ultrahangos fogkefék teljesítménye megfelel ennek a követelménynek is.)
- A speciálisan ultrahangos készülékekhez kifejlesztett fogkrémekben – az ultrahang hullámok hatására – mikrobuborékok milliói jönnek létre, melyek a legapróbb résekbe, repedésekbe, fogíny tasakokba és fogközökbe… is beférnek. Azokra a helyekre, ahol a rossz leheletért, fogszuvasodásért, fogínygyulladásért… felelős baktériumok is megtelepedhetnek, és ahová a hagyományos fogkrémekben kialakuló buborékok már nem férnének be.
A vásárlóink véleménye önmagáért beszél
Minden szentnek maga felé hajlik a keze – tartja a mondás, és ezzel mi sem szállhatunk vitába. Ezért is hivatkozunk rendszeresen a vásárlóinktól származó, egyre sokasodó pozitív visszajelzésekre. Természetesen azzal is tisztában vagyunk, hogy az ultrahangos fogkeféinkről alkotott vélemények mellett, a visszatérő vásárlók száma az, ami hitelt érdemlően igazolhatja, hogy termékeink valóban elnyerték-e a hazai célközönség tetszését. Ismerkedjen meg Ön is alaposabban Emmi-dent ultrahangos termékeinkkel, és válassza az igényeinek leginkább megfelelő összeállítást!
- Patikatárs -
blog comments powered by Disqus